Kalendarz parafialny 2013

Polichromia naszego kościoła nabiera pięknego wyglądu, bo wraca do pierwotnego stanu. Odrestaurowane zostały już w całości: polichromia prezbiterium, kaplicy Matki Bożej i kaplicy Pana Jezusa, połowa sufitu oraz ściana południowa. Trwają prace przy drugiej połowie sufitu i drugiej ścianie bocznej. Koszty renowacji są olbrzymie. Koszt renowacji tylko całego sufitu w nawie głównej to kwota 252 900 zł.

W celu ukazania szerszemu gronu społeczności nie tylko lokalnej naszego kościoła i pozyskania środków na jego dalsze odnawianie Ks. Proboszcz przygotował kalendarz parafialny na rok 2013. Zawiera zdjęcia pięknie odnowionej polichromii kościoła oraz papieskie intencje misyjne na każdy miesiąc. Warto w tych intencjach codziennie się modlić.

Zachęcamy do zakupienia kalendarza i ofiarowania w ten sposób swojego grosza - cegiełki na renowację kościoła.