Boże Ciało – Prymicje Neoprezbitera

W uroczystość Bożego Ciała gościliśmy w naszej parafii byłego naszego praktykanta, neoprezbitera ks. mgr Ziemowita Kordasa. W sobotę 18 maja otrzymała z rąk JE bp A. Jeża święcenia kapłańskie, nazajutrz w niedzielę przeżywał w rodzinnej parafii w Krynicy-Zdroju swoje Prymicje. Przybył do naszej parafii, głosił słowo Boże i przewodniczył uroczystej sumie i procesji eucharystycznej i udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Jako pierwszą placówkę otrzymał parafię w Przecławiu. Otoczmy go naszymi modlitwami, szczególnie powierzmy go Matce Kapłanów, by wypraszała mu łaskę owocnego i pięknego przeżywania kapłaństwa.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Aktualności

 • październik 07
  Zmarła śp. Stefania Błach
  Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek 7 października o godz.14.00 w kościele parafialnym w...
 • wrzesień 21
  Zmarł śp. Bronisław Kowal
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 24 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw...
 • wrzesień 16
  Zmarł śp. Wiesław Błocho
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 19 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym p...
 • wrzesień 16
  Zmarła śp. Emilia Koza
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 17 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw...

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.