Ks. mgr Bogusław Sobusiak

Ks-BogusLaw-SobusiakJest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk biskupa diecezjalnego Wiktora Skworca, w katedrze tarnowskiej dnia 20 maja 2006 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy: „Miłosierdzie Boże i style miłosierdzia ludzkiego”.

Po święceniach został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii pw. św. Stanisława BM w Brzeźnicy koło Bochni. Następnie pracował w parafii pw. św. Antoniego w Nagoszynie. Po 4 latach pracy w parafii pw. Imienia Maryi Panny w Ptaszkowej przybył do parafii pw. św. Kazimierza Radgoszczy.

W parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy - katechizuje w przedszkolu i w gimnazjum. Przygotowuje młodzież gimnazjalną klas II do egzaminu z bierzmowania, a młodzież klas III do sakramentu bierzmowania. Opiekuje się lektorami, grupą młodzieżową oraz Akcją Katolicką.

Od 18 lat jest czynnym strażakiem - ochotnikiem. W roku 2015 został odznaczony odznaką Strażak Wzorowy. Hobby to muzyka, narty i wyprawy turystyczne.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Kancelaria czynna:

• poniedziałek 8.00 - 9.00
  • środa 16.00 - 16:50
  • piątek 8.00 - 9.00
  • sobota 8.00 - 9.00

Kancelaria jest nieczynna w I środę i w I piątek miesiąca z powodu spowiedzi św. i wyjazdu do chorych.

Bardzo prosimy - ze względu na naukę w szkole oraz inne zajęcia duszpasterskie o załatwianie spraw kancelaryjnych w godzinach jej otwarcia. Dziękujemy.
W niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Narzeczeni przyjmowani są po uprzednim uzgodnieniu.