V Niedziela Zwykła - 9 lutego

1. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin jednego z największych świętych naszych czasów Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej diecezji ma miejsce nawiedzenie parafii w których działa AK przez relikwie św. Jana Pawła II.
2. Do naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II przybędą w sobotę 22 lutego. Nabożeństwa będą trwały przez sobotę i niedzielę. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.
3. W przedsionku kościoła jest wyłożona specjalna księga do której codziennie można wpisywać prośby do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za pośrednictwem św. Jana Pawła II poprzez odmawianie Litanii w czasie Nabożeństwa 40 godzinnego, przed lub po modlitwie różańcowej oraz w modlitwach prywatnych.
4. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty.
5. W środę przypada Światowy Dzień Chorego – obejmijmy naszymi modlitwami wszystkich chorych. Prośmy Jezusa najlepszego lekarza, o łaskę powrotu do zdrowia dla nich, a dla konających o ulgę w cierpieniu i łaskę szczęścia wiecznego. Nabożeństwo dla chorych tradycyjnie będzie w czasie rekolekcji parafialnych, przed odpustem.
6. W przyszłą niedzielę na Nabożeństwo 40 godzinne zapraszamy wg następującego programu:

od 11.00 - 12.00 - Dzieci i młodzież (prowadzi chórek).

od 12.00 - 13.00 - Zarzecze za cmentarzem (prowadzi róża pw. św. Małgorzaty).

od 13.00 - 14.00 - Zarzecze za rzeką (prowadzi róża pw. św. Faustyny).

od 14.00 - 15.00 - Trzydniaki i Mały Dwór (prowadzi róża pw. św. Rity).

od 15.00 - Godzina Miłosierdzia.

15.30 - Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. (Teksty adoracji zelatorzy mogą odebrać dzisiaj w zakrystii kościoła).

7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym jest między innymi artykuł o tym w jaki sposób pap. Pius XII ocalił prawie milion Żydów, skąd się wzięła tradycja Mszy św. gregoriańskich i w jaki sposób towarzyszyć chorym.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz parteru wikarówki w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła oraz I piętra wikarówki w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Burzec Maria, Nowak Maria, Błach Małgorzata, Wałaszek Renata, Wałaszek Agnieszka, Wałaszek Dorota.