III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca

1. Drodzy Parafianie!
W związku z ogłoszeniem przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego i Dekretem Bpa Diecezjalnego A. Jeża z przykrością informuję, że nie będziemy mogli się spotykać wspólnie jako rodzina parafialna na Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele parafialnym i w kaplicy w niedzielę i w święta w najbliższym czasie. Przepisy bowiem państwowe wynikające ze stanu zagrożenia epidemicznego zakazują zgromadzeń państwowych, a także religijnych powyżej 50 osób.
2. Godziny Mszy św. odprawianych w niedzielę pozostają niezmienione, czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.00 i o 11.00 w Narożnikach. Na te Msze św. zapraszamy Parafian, którzy zamówili intencje Mszy św. oraz ich najbliższych, ale tak by wspólnota eucharystyczna nie przekraczała 50 osób. Pozostałych Parafian bardzo serdecznie prosimy o uczestniczenie w Mszach św. transmitowanych na żywo za pośrednictwem mediów TV Trwam, Radia Maryja, a szczególnie naszego Diecezjalnego Radia RDN, które transmituje Msze święte, nabożeństwa pasyjne, emituje programy formacyjne, a także rekolekcje wielkopostne. Młodzież zachęcamy do skorzystania z oferty formacyjnej proponowanej przez telewizję internetową SynajTV. Pamiętajmy, że w trudnym położeniu jakim się wszyscy znajdujemy pielęgnowanie żywej wiary, umacnianie ducha i podtrzymywanie motywacji nie jest rzeczą drugorzędną lecz zasadniczą.
3. Prosimy wszystkich Parafian o wzajemne poinformowanie się o zaistniałych zmianach. Takie zasady odprawiania nabożeństw w niedzielę będą obowiązywały aż do odwołania.
4. Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane bez zmian. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali również zostają odwołane, ale kościół będzie otwarty codziennie na prywatną adorację do godz. 16.00, w środę i piątek do godz. 18.00.
5. Bardzo serdecznie prosimy o wspólną modlitwę w kościele domowym jakim są nasze rodziny. Módlmy się: modlitwą Anioł Pański godz. 12.00, koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, odmawiajmy modlitwę różańcową, uczestniczmy w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00.
6. Zachęcamy, by rodzice zwłaszcza z dziećmi czytali Pismo św., katechizmy do nauki religii i książki religijne.
7. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich o żarliwą modlitwę, by Dobry Bóg okazał nam swoje Miłosierdzie i uchronił szczególnie naszą Ojczyznę – Polskę od pandemii koronovirusa zagrażającej zdrowiu i życiu.
8. Jednocześnie prosimy, aby bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń władz państwowych przekazywanych przez media, dotyczących postępowania w celu uniknięcia zarażenia.
9. Bardzo proszę by wszyscy w miarę możliwości, a dzieci i młodzież bezwzględnie - pozostawali w swoich domach, by uniknąć zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.
10. Sanepid prosił o przekazanie następującej informacji: Osoby powracające z krajów, w których dochodzi do transmisji nowego koronawirusa SARS-CoV-2 proszone są o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Numery telefonu na tablicy ogłoszeń i stronie Internetowej Sanepidu.
11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest bardzo ważny artykuł na temat Jak uniknąć koronowirusa - jest to wywiad z ministrem zdrowia, przełomowe badania nad astmą i sposobem jej leczenia, kolejne kazania pasyjne z kard. Wyszyńskim ciąg dalszy - to tylko niektóre ciekawe artykuły. Zachęcamy do czytania książek katolickich, biblioteka parafialna czynna jest w każdą środę godzinę przed wieczorną Mszą św. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kawa Józefa, Nowak Janina, Nowak Katarzyna, Podosek Krystyna.