Odpust parafialny z okazji przeniesienia Relikwii św. Kazimierza

1.     Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza. Słowo Boże głosi do nas ks. prałat, profesor dr hab. Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie Janusz Królikowski. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Pamiętajmy, by nie tylko z okazji odpustu modlić się do św. Kazimierza, ale czynić to codziennie. Powinniśmy też naśladować św. Kazimierza w umiłowaniu Pana Jezusa w Komunii świętej i w modlitwie do Matki Bożej.

2.     Dziękujemy za świadectwo wiary, tym którzy z okazji odpustu wczoraj przystąpili do sakramentu pokuty oraz uczestniczyli w Mszy św. na cmentarzu.

3.     W środę różaniec o 1830 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

4.     W I sobotę różaniec i modlitwy za powołanych i o nowe powołania poprowadzą mieszkańcy Narożnik. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.

5.     Dziękujemy kapłanom naszym rodakom: ks. A. Pankowi z USA i o. Ignacemu Warias za głoszone słowo Boże w rodzinnej parafii i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.

6.     Z racji rocznicy konsekracji naszego kościoła Parafia przygotowała piękny, okolicznościowy znaczek pocztowy. Można go zakupić u dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących rodzin w parafii.

7.     Zachęcamy do nabywania kolorowego kalendarza na rok 2013 z pięknymi zdjęciami polichromii naszego kościoła. Cena jednego kalendarza to kwota 10 zł. - jest to cegiełka na pokrycie kosztów renowacji polichromii prezbiterium. Zakupmy kalendarz naszym bliskim i znajomym.

8.     Zachęcamy do odwiedzania naszej strony parafialnej i zaznajamianie się z życiem naszej parafii. W galerii są nowe zdjęcia.

9.     W ubiegłą niedzielę ofiary do kopert złożyło 311 rodzin. Bóg zapłać. Dzięki temu spłaciliśmy renowację polichromii połowy sufitu i ściany bocznej.

10. Dla upiększenia otoczenia naszego kościoła, przy bocznym wejściu został wykonany piękny klomb wysadzony miniaturowymi drzewkami.

11. Trwają prace przy renowacji ogrodzenia kościoła. Bóg zapłać wszystkim którzy pracowali. W tym tygodniu od godz. 8.00 prosimy do pomocy i niezawodną obecność w pracy mieszkańców Górek:

-  poniedziałek: Dykas Tadeusz, Wąż Tadeusz, Wolak Jan, Urban Kazimierz, Lichorobiec Józef, Nęga Władysław, Przetacznik Henryk, Leżoń Kazimierz,. Będą potrzebne wóz i łopaty.

-  wtorek - Małek Alfred, Cudak Amalia, Siembab Antoni, Pikul Andrzej, Doroż Tadeusz, Ptak Czesław, Dworak Irena, Kędzior Bogdan, Wąż Edward.

12. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym jest kolejny artykuł o naszej parafii.

13. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od 8.00 prosimy panie: Pikul Bernadeta, Brzychczy Helena, Leżoń Aldona, Frąc Krystyna.