V Niedziela Wielkiego Postu - 2 kwietnia

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 12 rocznicę odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, by często modlić się i wzywać Jego wstawiennictwa u Pana Boga.

2. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża pw. św. Elżbiety.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

- we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Agnieszki Pikul iMarii Czerwonej. Z powodu spowiedzi w Wielkim Tygodniu oraz nauki w szkole będą to odwiedziny duszpasterskie z okazji Wielkanocy.

5. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

6. W czwartek obowiązkowe spotkanie młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Msza św. z procesją i poświęceniem palm o godz. 11.30. Zapraszamy na tę Mszę św. do kościoła wszystkie dzieci i młodzież z palmami.

8. Biskup Diecezjalny A. Jeż zaprasza młodzież w Niedziele Palmową do udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Tarnowie.

9. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00, po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o 16.30, po niej Msza św. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

10. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, by w ten sposób wspierać dzieła miłosierdzia prowadzone przez diecezjalną Caritas.

11. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca.

12. Na Gorzkich Żalach zebrano 3877 zł., 50 gr na ubezpieczenie budynków kościelnych. Koszt ubezpieczenia to kwota prawie 7000 zł. Składka z Gorzkich Żali z dzisiejszej i następnej niedzieli przeznaczona jest na kwiaty do grobu pańskiego.

13. Zachęcamy do wykonywania pięknych palm na Niedzielę Palmową. Warunki konkursu są podane na tablicy ogłoszeń. Konkurs w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.30.

14. Dziękujemy panom: Józefowi Rojowi, Józefowi Motyce, Janowi Idzikowi, Edwardowi Frącowi za przeniesienie skalniaka i figury Dobrego Pasterza przed dom parafialny, a Strażakom i Firmie Radbet za postawienie nowego gniazda dla „rodziny bocianów”. Bóg zapłać.

15. Dziękujemy mieszkańcom Narożnik za ofiarę 1100 zł. oraz rodzinie Wolaków i Kuźniarów za ofiarę 400 zł. na remont ogrodzenia w Kaplicy. Bóg zapłać.

16. Cierpnie jest złem, ale można obrócić je w dobro, w modlitwę i miłość – jak Jezus na krzyżu. Jak to uczynić podpowiada dzisiejszy Gość Niedzielny. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią są zdjęcia z bierzmowania.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Gondek Halina, Wolińska Justyna, Moździerz Zofia, Kupiec Helena.