Wniebowstąpienie Pańskie - 2 czerwca

1. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża pw. św. Kingi.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa
- we czwartek od godz. 17.00 gimnazjum i klasy VIII
- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
3. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Bronisławy Kupiec i Adeli Gondek. Kancelaria parafialna jest nieczynna.
4. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy mieszkańców:
- Lisiaków Południowych ołtarz przy krzyżu przed sklepem
- Trzydniaków ołtarz przy plebanii
- Małego Dworu ołtarz przy krzyżu na ul. Jagiellońskiej
- ul. Słonecznej ołtarz przy Domu Parafialnym.
Przygotowane są banery i metalowe stelaże. Potrzebne będą stół, dywan, kwiaty. Za przygotowanie ołtarzy są odpowiedzialni radni parafialni. Prosimy o zaangażowanie się wszystkich mieszkańców wyznaczonych rejonów w wykonanie ołtarzy.
5. Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza 4500 zł przeznaczony na renowację tabernakulum w głównym ołtarzu kościoła. Bóg zapłać.
6. Dziękujemy p. Edwardowi Frącowi za pielęgnacje krzewów przy kościele, p. Janowi Kogutowi za zabezpieczenie bram na cmentarzu oraz Kazimierzowi Gondkowi, Januszowi i Tomaszowi Sipiorom za demontaż Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
7. Jeśli komuś szkodzi w kościele chłodny nawiew lub przeciąg w drzwiach głównych i koło babińca – zapraszamy, aby usiąść w ławkach bliżej ołtarza, są zawsze wolne.
8. Wnioski o przyznanie odszkodowanie z powodu podtopienia i zalania można odbierać u sołtysów lub w Urzędzie Gminy. Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy złożyć do 4 czerwca w Urzędzie Gminy.
9. Z okazji 40 rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest specjalna wkładka dodatek na ten temat – warto go zakupić i przeczytać.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Błocho Krzysztof, Grabowska Joanna, Grabowska Beata, Szwajkos Leokadia.