XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca

1. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża pw. św. Kazimierza.
2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będzie błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszach św. o godz. 7.00 i 19.00.
3. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 7.00 i 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
4. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 oraz o godz. 16.00 w Narożnikach.
5. W dniu wczorajszym po trzymiesięcznym kursie, trzech naszych parafian: Kazimierz Gondek, Janusz Kogut i Stanisław Ryk z rąk ks. bp. A. Jeża otrzymało błogosławieństwo i nominacje na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Na prośbę osób ciężko chorych w parafii, za zgodą ks. proboszcza szafarze będą mogli udzielić Komunii św. chorym w Wielkanoc i Boże Narodzenie, lub w inne dni, ale w sytuacji gdyby nie mogli tego uczynić duszpasterze.
6. W sobotę o godz. 16.00 uroczysta Msza św. z okazji nadania sztandaru OSP w Żdżarach i w 10 rocznicę działalności jednostki.
7. Ponieważ Msze św. w ciągu tygodnia są o godz. 19.00, dlatego kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 18.00 do 18.50.
8. W sobotę wikariusz ks. Paweł obchodzi swoje imienny. Życzymy mu błog. Pana Jezusa i opieki Matki Bożej. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji w środę o godz. 19.00.
9. We wtorek 2 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Tuchowa na odpust. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy szkole. Zapisy w sklepie p. Seternusów, koszt autobusu 15 zł.
10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są ciekawe artykuły o cudach eucharystycznych oraz 16 stronicowy dodatek o zdrowym odżywianiu.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców: Gondek Halina, Wolińska Justyna, Moździerz Zofia, Kupiec Helena oraz w sobotę także od 8.00 Błachaniec Monika, Wolak Józefa, Warias Janina, Seternus Bożena.