XIV Niedziela Zwykła - 8 lipca

1. Roku Pańskiego 1863, dnia 11 lipca Józef Alojzy Pukalski biskup tarnowski portatyl ołtarza poświęcił i relikwie świętych męczenników Fortunata i Honoraty w kościele w Radgoszczy położył. Dekret ten mowi o tym, że w tym dniu bp Pukalski dokonał konsekracji naszego kościoła. W tym tygodniu 11 lipca obchodzimy kolejną rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękujmy Panu Jezusowi za wszystkie łaski jakie wyprosiliśmy w naszym kościele. Starajmy się wszyscy jak najczęściej z wiarą i pobożnie uczestniczyć w niedzielę święta, ale także w dni powszednie nabożeństwach w naszym kościele.
2. W środę różaniec o godz. 1830 poprowadzi róża pw. św. Matki Teresy.
3. Zachęcamy do udziału pieszej Tarnowskiej pielgrzymce na Jasną Górę od 17 do 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej. Osoby do 16 roku życia muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. kolejna osoba płaci 70 zł., każde dziecko z rodziny do klasy III gimnazjum i VIII płaci 20 zł. Ks. Proboszcz tradycyjnie od kilku lat - wszystkim dzieciom i młodzieży funduje udział w pielgrzymce.
4. Ponieważ Msza św. w środę jest o godz. 19.00 kancelaria parafialna jest czynna od godz. 18.00 do 18.50.
5. Do kaplicy w Narożnikach zakupiono 3 lampy ledowe do oświetlenia schodów wejściowych. Dziękujemy p. Jackowi Wolakowi za ich zainstalowanie. Bóg zapłać. Dziękujemy jubilatom Zofii i Emilowi Pikulom za ofiarę 300 dolarów na potrzeby kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.
6. Dziękujemy: Mikołaj Bielatowi, Szymonowi Seternusowi, Mateuszowi Kijakowi za uporządkowanie kwater żołnierzy z I wojny światowej oraz alejki przy kapliczce MB Częstochowskiej w sośninie. Bóg zapłać.
7. Rower który został zabrany z niestrzeżonego parkingu przy plebanii odnalazł się w łanach zboża (w życie). Jest do odebrania.
8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym są zdjęcia i relacja z uroczystości błogosławieństwa naszych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Tarnowie.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Błocho Marian, Wawrzonek Maria, Kozicka Bożena.