XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października

 1. 1. Wszyscy Polacy wybierają dzisiaj przedstawicieli do Polskiego Parlamentu. Przez najbliższe 4 laty osoby te będą sprawować najwyższą władze w naszej Ojczyźnie. Udział w wyborach jest naszym patriotycznym obowiązkiem. Każdy głos jest bardzo ważny. Zechciejmy wszyscy koniecznie wziąć udział w wyborach. Do głosowania niezbędny jest dokument tożsamości ze zdjęciem - najlepiej dowód osobisty.
 2. 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec jest po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.
 3. 3. Od poniedziałku u ministrantów po Mszach św. będą do odebrania kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy czytelnie wpisywać koniecznie w I przypadku. Jeżeli ktoś życzy sobie by wypominki były czytane o godz. 7.00 lub 10.00 nie wystarczy o tym powiedzieć kapłanowi, należy to wyraźnie zapisać na kartce. Gdy wypominki mają być czytane w Narożnikach, należy je także podpisać. Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa i wypominanie zmarłych są wyrazem naszej miłości do zmarłych, którzy także po śmierci są naszymi bliźnimi.
 4. 4. Jutro obchodzimy Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia. Zapraszamy na różaniec, by modlić się na za nauczycieli i wychowawców.
 5. 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele misyjne.
 6. 6. Pod inicjatywą nazwania ronda przy kościele - „Rondem ks. prałata Stanisława Gawędy” podpisało się 440 osób. Jeszcze do końca tego tygodnia w przedsionku kościoła można składać swoje poparcie.
 7. 7. W sobotę 26 października, na zakończenie XIX Tygodnia Misyjnego w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Zachęcamy członków Żywego Różańca do udziału w tym spotkaniu. Zapisy w sklepie u p. Seternusów koszt autokaru 10 zł.
 8. 8. Za jakie zasługi kard. Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym, jak się odżywiać, aby mieć jak największą odporność jesienią na infekcje - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią, w którym jest wzruszające świadectwo kapłana, który dwukrotnie rażony piorunem pod Giewontem nieustannie udzielał rozgrzeszenia umierającym i rannym. W ciągu tygodnia w przedsionku kościoła można nabywać kalendarze dla rolników.
 9. 9. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Nowak Dorota, Kozicka Teresa, Kułaga Janina, Walczak Maria, Kopia Bożena.

Aktualności

 • październik 07
  Zmarła śp. Stefania Błach
  Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek 7 października o godz.14.00 w kościele parafialnym w...
 • wrzesień 21
  Zmarł śp. Bronisław Kowal
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 24 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw...
 • wrzesień 16
  Zmarł śp. Wiesław Błocho
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 19 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym p...
 • wrzesień 16
  Zmarła śp. Emilia Koza
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 17 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw...

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.