XXX Niedziela Zwykła - 27 października

1. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00, kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 16.00.
2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na cmentarz - przy głównej bramie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie w czasie procesji odmówimy różaniec za zmarłych.
3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji w prosimy się wyspowiadać w następującym porządku:
- w poniedziałek od godz. 16.00 - dorośli.
- we wtorek od 16.00 - uczniowie klas VII i VIII
- w środę od 16.00 - dzieci klas od IV do VI
- w czwartek od 16.00 - dorośli i młodzież starsza.
4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą w następującym porządku: o godz. 7.00; 8.30, 10.00 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. W Narożnikach o godz. 11.00.
5. Po Mszy św. o godz. 13. 00 wyruszymy z kościoła w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie procesji poświecone zostaną wszystkie nowe pomniki i groby. Po procesji – przypominamy nie będzie Mszy św. w kościele.
6. Pamiętajmy o tym że we Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Odwiedziny nawet kilku cmentarzy nie zwalniają nikogo z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
7. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu kleryk i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
8. W sobotę przypada Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00 i o 8.30 w Narożnikach.
9. Listopad jest miesiącem poświęconym w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. Wypominki listopadowe i jednorazowe są czytane w naszym kościele w dniach od 2 do 8 listopada o godz. 16.30, w niedzielę o 15.30.
10. W I piątek z racji uroczystości nie udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
11. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 16.15 po nim różaniec w intencji przebłagalnej za dusze w czyśćcu cierpiące.
12. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapraszamy radnych parafialnych do zakrystii.
13. Dziękujemy państwu Jurasom ze Żdżar za ufundowanie chryzantem do kościoła. Bóg zapłać.
14. Co każdy misjonarz otrzymuje wyjeżdżając na misje i czego od nas oczekują, o tym możemy się dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego, którym jest także film na płycie CD o św. Bernadecie.
15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 8.00 prosimy parafian: Piłat Maria, Nowosielska Dorota, Kubek Teresa, Kubek Marta, Sołtys Bernadetta oraz w sobotę od godz. 11.00 panie z Kaczówki: Dyjak Maria, Kochanek Magdalena, Więcław Jolanta, Podosek Józefa, Początek Maria.