Aktualności z 2013 r.

Pielgrzymka do Odporyszowa

W sobotę 14 września br. z naszego kościoła wyruszyła pielgrzymka do Odporyszowa. Tym razem pielgrzymi punktualnie zgromadzili się w kościele i po krótkich modlitwach do św. Archanioła Rafała patrona podróżujących, błogosławieństwie ks. Proboszcza wyruszyli do sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie. Pielgrzymowało blisko 320 osób. Z powodu przewlekłej kontuzji ks. Proboszcza z pielgrzymką wyruszył wikariusz ks. Robert Osak. Śpiew i modlitwę prowadziła pani Maria Augustyn, nasza organistka. Drogę Krzyżową poprowadziła katechetka p. Stanisława Pawlik.

Mimo dobrej pogody, pielgrzymi byli nie co ospali, bo śpiew pieśni tradycyjnych i tych młodzieżowych troszku brzmiał cicho. Potrzebna będzie kolejna pielgrzymka, by rozgrzać usta i serca piękną modlitwą. Pielgrzymkę do Kapliczki w sośnienie czas organizować...