Ogłoszenia parafialne - 2013

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2013 r.

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić w czasie wieczornych nabożeństw w intencji misji i misjonarzy, a szczególnie ks. Mateusza Gondka, który pracuje w Afryce i o nowe powołania misyjne. Od wtorku kwadrans przed wieczorną Mszą św. w kościele będą wyświetlane filmy o tematyce misyjnej.

2. Dziś różaniec misyjny o 15.30 w intencji ks. Mateusza poprowadzi Róża Misyjna.

3. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. W prasie katolickiej i u ministrantów są do odebrania specjalne kartki na wypominki – nie zabierajmy ich na zapas, w przyszłym roku będą już nieaktualne. Prosimy czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych (imiona koniecznie w I przypadku, bo często nie wiadomo czy chodzi o mężczyznę czy o kobietę). Bardzo prosimy, by nie wkładać do jednej koperty wypominków i intencji mszalnych. Wypominki jednorazowe i listopadowe czytane są w dniach od 2 do 8 listopada, półroczne do Wielkanocy, roczne przez cały rok.

4. Prosimy, by segregować śmieci na cmentarzu. Szkło wrzucajmy do kontenerów na szkło, plastik do kontenerów z plastikiem. Wszystko co można wykorzystać zabierajmy do domów, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

5. Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca zapraszamy wszystkich na Mszę św. i różaniec w intencji zmarłych.

6. Katecheza parafialna II klas B i C gimnazjum w czwartek o godz. 16.10. Na Mszę św. i różaniec zapraszamy rodziców.

7. W piątek w TVP kolejny odcinek filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

8. Dziękujemy tym mieszkańcom Porąb, którzy pracowali w sobotę w sośninie. Bóg zapłać. Niestety znowu 5 rodzin nie przyszło do pracy i nie najęło zastępcy.

9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego oraz Żyjmy Ewangelią.

10. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania zapraszamy w środę od godz. 8.00 parafian: Kubek Władysława, Kruk Irena, Wnęk Renata, Bartoń Bronisław. W sobotę od godz. 8.00: Kuta Urszula, Działo Anna, Tułacz Maria, Radzik Teresa.