Ogłoszenia parafialne - 2013

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2013 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Od poniedziałku w sklepach spożywczych będą wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci otrzymają niespodziankę – muszą jednak złożyć symboliczną 1 złotówkę na dar serca na pomoc dla chorych dzieci. Na kolejnych roratach rano i wieczorem dzieci otrzymywać będą obrazki.

3. Prosimy by dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po losowaniu zabiorą do domu żłóbek z Dzieciątkiem Jezus, by z całą rodziną pomodlić się przy nim w domu. Serdecznie prosimy rodziców, by przychodzili z dziećmi na roraty, oraz by zmobilizowali starsze dzieci do udziału w Roratach.

4. W poniedziałek zapraszamy na roraty wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców będzie specjalne dla nich kazanie i spotkanie po Mszy św.

5. We wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:

-   w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-   w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-   w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

7. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Zofii Panek.

8. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

9. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Adeli Gondek i Janiny Ledwoń.

10. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30 przygotują członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będzie składka do puszek.

12. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają w sobotę o godz. 16.00 na prałatówkę dzieci niepełnosprawne na spotkanie ze św. Mikołajem.

13. Mamy do zapłaty za renowację ołtarza św. Franciszka kwotę 9 000 zł., a czekają nas nowe wydatki związane z ogrzewaniem kościoła. W listopadzie ofiary do kopert złożył 312 numerów, a numerów domów w parafii jest ponad 700...

14. Rada parafialna na piątkowym spotkaniu podjęła następujące postanowienia:

-  do sprzątania kościoła nie będą proszone osoby, które ukończyły 80 rok życia;

-  do sprzątania będą proszeni przedstawiciele wszystkich rodzin w parafii, a nie jak było dotąd jedna osoba z domu. Jeżeli w domu mieszkają oboje rodzice, mają żonatego syna lub córkę, to z tego domu proszone będą do sprzątania 2 osoby. Radni parafialni opracują nowy porządek sprzątania.

-   sprzątnie w naszym kościele wypada raz na półtora roku. Z okazji sprzątania w kościele zbierane są ofiary po 20 zł. i tak będzie dalej. Pieniądze te co powinno być oczywiste dla wszystkich Parafian są przeznaczane na bieżące utrzymanie kościoła, przede wszystkim na zapłatę rachunków za ogrzewanie kościoła gazem i za energię elektryczną. Już w ubiegłym roku grzewczym nie było składki na ogrzewanie kościoła. Od dzisiejszej niedzieli osoby, które nie będą kupowały kwiatów do kościoła proszone są, by składały dodatkowe 20 zł. Nie będzie dodatkowej składki na ogrzewanie kościoła.

Zmiany te podyktowane są głosem większości Parafian, którzy chcą by wszyscy Parafianie, włączyli się w sprzątanie kościoła, a przede wszystkim w składanie ofiar na ogrzewanie kościoła, jego utrzymanie, bo wszyscy są zobowiązani do troski o swój kościół parafialny.

15. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są ciekawe teksty o papieżu Franciszku. W Małym Gościu są za darmo lampiony dla dzieci na adwent. Prosimy, by rodzice kupili dzieciom tę wartościową gazetę.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Golec Wanda, Pikul Maria, Moskal Bożena, Minorczyk Elżbieta oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Taraska Agata, Burdak Joanna, Wiatr Małgorzata, Kmieć Bożena, Dworak Celina.