Ogłoszenia parafialne - 2013

II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2013 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji zachęcamy by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca św. i modlitwy przez 9 miesięcy w intencji zagrożonego zabiciem nienarodzonego dziecka. Obrazki z adopcyjną modlitwą są do pobrania na oknach w przedsionku kościoła.

2. Zapraszamy na Roraty o godz. 7.00 lub 17.00. Serdecznie prosimy rodziców, by przychodzili z młodszymi dziećmi na roraty oraz by zmobilizowali starsze dzieci do udziału w Roratach. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

3. Katecheza parafialna dla klasy I B gimnazjum w poniedziałek o godz. 16.10, dla klasy I C we wtorek. Zapraszamy rodziców uczniów do wspólnej modlitwy na wieczornych roratach.

4. Zapraszamy uczniów klas II a, b, c gimnazjum i ich rodziców w poniedziałek na roraty. Po Mszy św. w kościele będzie wywiadówka z religii.

5. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

6. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Zygmunta Panka.

7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

8.  Dzisiaj składka do puszek jako pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

9.  Zachęcamy do wypożyczania i czytania książek religijnych z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą środę od godziny 16.00.

10. Od 9 grudnia ks. Mateusz Gondek będzie odprawiał w Afryce kolejno 19 Mszy św. za + Józefa Kusiaka od uczestników pogrzebu.

11. Z powodu pilnego wyjazdu Proboszcza kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.

12. Parafia otrzymała fakturę za wywóz śmieci z cmentarza za październik na kwotę 3 050 zł, natomiast w listopadzie kolejną fakturę na kwotę 3190 zł.

13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jako dodatek jest tekst reform jakie zamierza przeprowadzić papież Franciszek.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Janina, Farat Bożena, Farat Helena, Kacała Beata oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Kogut Helena, Aksamit Krystyna, Kogut Alfreda, Podosek Krystyna.