Ogłoszenia parafialne - 2013

IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013 r.

1. We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

2. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi we wtorek od 6.30 do 8.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek z powodu spowiedzi w Dąbrowie Tarnowskiej będzie nieczynna.

4. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

5. Prosimy by w przyszłą niedzielę małżonkowie obchodzący jubileusz 25 i 50-lecia usiedli w kościele razem, z okazji święta Świętej Rodziny będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

6. Z darów serca które zostały złożone w sklepach spożywczych przekazaliśmy 18 rodzinom symboliczne paczki świąteczne o wartości 20 - 30 zł. Bóg zapłać firmie Tarsmak za przekazane dary i wszystkim którzy złożyli dary w sklepach.

7. Dziękujemy p. Kazimierzowi Marnikowi za pomoc w usunięciu śmieci z cmentarza oraz p. Grabarzowi i pracownikom za wykonane prace na cmentarzu.

8. Dziękujemy Teresie i Stanisławowi Pikul z Kanady z ufundowanie renowacji obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w ołtarzu św. Franciszka.

9. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł., w którym jest wiele ciekawych artykułów o Bożym Narodzeniu. Prosimy, by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy panie: Sipior Lidia, Bugaj Justyna, Pikul Dorota, Sipior Kazimiera. W sobotę od godz. 8.00 panie: Sipior Anna, Sipior Teresa, Kaczmarczyk Maria, Wąż Stefania.