Ogłoszenia parafialne - 2014

II Niedziela Wielkiego Postu - 16 marca

1. W tym tygodniu Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17.00, po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

2. W środę przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa patrona Kościoła i katolickich rodzin. Módlmy się do św. Józefa o łaski potrzebne w rodzinach naszej parafii.

3. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

4. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klas I B gimnazjum w czwartek o godz. 16.00, dla klasy I C w piątek o godzinie 15.45.

5. W środę po nowennie na plebanii bardzo ważne spotkanie AK.

6. W najbliższy piątek 21 marca o godzinie 19.00 w starym kościele w Dąbrowie Tarn. odbędzie się Wielkopostne czuwanie dla młodzieży. W programie: inscenizowane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Adoracja Krzyża. Prosimy, by w tym spotkaniu młodzieży z całego dekanatu wzięli udział obowiązkowo kandydaci do bierzmowania z klas III oraz chętni gimnazjaliści. Zapisy u katechetów w szkole.

7. Warto w Wielkim Poście przeczytać dobrą książkę religijną, dlatego zapraszamy do Biblioteki parafialnej, czynnej w środę od 16.00. Prosimy o zwrot książek przeczytanych już książek.

8. U ministrantów można dziś nabywać książkę pt. „Parafia Radgoszcz w oczach jej proboszczów w latach 1964-2006”.

9. W sobotę w ogrodzie na plebanii usunięto kilka uschniętych drzew. Prace wykonywali mieszkańcy Żdżar Północnych: Noga Marcin, Noga Kazimierz, Ujek Zygmunt, Rokocz Stanisław, Wątroba Roman, Grabowski Stanisław. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

10. W przyszłą sobotę będziemy kontynuować wycinkę drzew zagrażających liniom elektrycznym i telefonicznym oraz uschniętych. O wykonanie tych prac serdecznie prosimy parafian ze Żdżar północnych: Ciombor Paweł, Juras Janusz, Stal Józef, Mroczek Ewelina, Madej Wilhelm, Siuda Krystyna, Bator Mieczysław, Grabowski Wiesław, Wątroba Zygmunt, Kazibut Zenon, Minorczyk Kazimierz, Taraska Grzegorz, Pobiegło Edward, Białas Zbigniew, Seternus Emil, Wąż Andrzej, Bielat Władysław, Elbin Jerzy, Kmieć Maria. Będą potrzebne dwie piły motorowe i dwa traktory z wozami. Jeśli ktoś nie może przyjść prosimy o zastępstwo.

11. Dlaczego Rosjanie w ubiegłym roku ćwiczyli zrzucenie bomby atomowej na Warszawę, zabijmy Jana Pawła - świętego papieża. To artykuły, które warto przeczytać w Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu jest za darmo kalendarz kanonizacyjny oraz ciekawe artykuły nie tylko dla dzieci. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Glista Emilia, Bogucka Zuzanna, Bogucki Czesław, Juzba Maria, Dworak Stanisława.