Ogłoszenia parafialne - 2014

IV Niedziela Wielkiego Postu - 30 marca

1. W środę przypada 9 rocznica odejścia do domu Ojca błog. papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w najbliższy piątek Msza św. będzie o godz. 18.00, a po niej bardzo piękna przygotowana przez młodzież multimedialna Droga Krzyżowa. Bardzo serdecznie prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie.

2. W Narożnikach spowiedź w I piątek od 17.15, Droga Krzyżowa o 17.30, po niej Msza św.

3. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, wyspowiadać św. według następującego porządku:
 - w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa
 - we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum
 - w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

5.  W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

6. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św. Młodzież przyniesie na nabożeństwo krzyżyki do poświęcenia.

7. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin Edwarda Lichorobca i Marii Dudek.

8.  W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec o godz. 16.30 za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne przygotują mieszkańcy ul. Nowej.

9. Od dzisiejszej niedzieli na Gorzkich Żalach będzie składka na dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego oraz na kwiaty do grobu pańskiego.

10. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca dla niezamożnych rodzin w naszej parafii.

11. W nagrodę za wzorowe służbę przy ołtarzu 4 ministrantów z naszej parafii uczestniczyło w 3 dniowych rekolekcjach w Ciężkowicach.

12. Msze św. za śp. Leona Szkotaka, które odprawi od 2 kwietnia 2014 r. ks. Łukasz Niemiec w Kazachstanie są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Za ubezpieczenie wszystkich budynków kościelnych w PZU zapłaciliśmy kwotę 3850 zł., naprawa spalonych kurantów w kościele kosztowała 600 zł., naprawa awarii ogrzewania na prałatówce kosztowała 650 zł.

14. W piątek i w sobotę uporządkowano w ogród przy plebanii. Bóg zapłać mieszkańcom Żdżar Północnych za wykonaną pracę.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Dudek Zofia, Motyka Jolanta, Niemczura Alicja, Dziedzic Ignes.

16. Słup na którym jest gniazdo bocianie niebezpiecznie się przechylił. Dziękujemy strażakom za remont bocianiego gniazda. Bóg zapłać. Pan Bocian w ramach podziękowania obiecał, że 1 kwietnia co drugiej rodzinie w parafii przyniesie w prezencie bliźniaki, a co trzeciej trojaczki. By uniknąć zamieszania, strażacy proszeni są by już dziś wyznaczyli w parafii kolejność odbioru prezentów.