Ogłoszenia parafialne - 2014

Niedziela Palmowa - 13 kwietnia

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do gorliwego udziału w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy. Prosimy o udekorowanie wszystkich przydrożnych Krzyży.
2. Jutro to jest w Wielki Poniedziałek będzie w naszym kościele spowiedź św. wg następującego porządku: o godz. 8.00 Msza św. i spowiedź od godz. 8.30. do 12.00 z przerwą od godz. 10.00 do 10.30. Po południu spowiedź od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą od godz. 16.30 do 17.00.
3. W Wielki Wtorek o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Dzisiaj należy zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie będą mogli przed świętami wyspowiadać się w kościele. Prosimy o 2 samochody z rodzin chorych: Marii Nowak i Marii Czerwona.
4. Do wtorku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki. Spotkanie Pań z Caritasu we wtorek o godz. 18.00 na plebanii. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy w środę od 8.00 do 9.00 na plebanię.
5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Zofii Panek.
6. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.30 do 20.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 kapłani.
7. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według następującego porządku:
- o godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej.
- o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały jałmużnę w Wielkim Poście.
- od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.
- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.
- od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Zygmunta Panka.
8. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża św., i Komunia św. Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:
- od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka
- o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
- od godz. 22.00 - do 23.00 adoracja Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.
Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych. Podobnie zgodnie z Polską tradycją uczyńmy w Wielką Sobotę.
9. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem będzie o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak będzie co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od godz. 13.00 do 15. 00 przerwa na sprzątanie kościoła.
10. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.
11. Obowiązkowe spotkania wszystkich lektorów w czwartek o godz. 13.00 oraz w sobotę o 15.30.
12. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik z okazji święta Miłosierdzia Bożego i kanonizacji Jana Pawła II. Wyjazd w niedzielę 27 kwietnia o godz. 7.00. Koszt 25 zł. Zapisy w sklepie u p. Seternusów.
13. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego są w nim artykuły o męce Pana Jezusa, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią oraz Do Domu Ojca.
14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do posprzątania kościoła w Wielki Wtorek od 8.00 rano prosimy Parafian: Opioła Maria, Kawa Anna, Doroż Elżbieta. W Wielki Piątek od godz. 7.00 prosimy Parafian: Jaje Aurelia, Jucha Krystyna, Burzec Barbara, Jerzykowski Jerzy, Siembab Alina. W Wielka Sobotę o godz. 13.15: Knapik Krystyna, Kruk Teresa, Woźniczka Urszula, Lalewicz Józefa, Bobro Janina. Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich proszonych do sprzątania.