Ogłoszenia parafialne - 2014

Ogłoszenia na Wielki Piątek

1. Dzisiaj adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.30 do 20.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 kapłani.
2. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według następującego porządku: (od godz. 7.00 sprzątanie kościoła)
- od godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej,
- o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały jałmużnę w Wielkim Poście.
- od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.
- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.
- od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża p. Zygmunta Panka.
3. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża św., Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i rozpoczęcie Wielkiej Nowenny do Miłosierdzia Bożego Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:
- od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka
- o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
- od godz. 22.00 - do 23.00 adoracja młodzieży.
4. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych. Podobnie zgodnie z Polską tradycją uczyńmy w Wielką Sobotę.
5. Rozpoczyna się obrzęd przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy, który przypomina nam uwięzienie i torturowanie Pana Jezusa. Włączmy się w śpiew hymnu „Sław języku tajemnicę". Za jego pobożne odśpiewanie można dziś uzyskać odpust zupełny.