Ogłoszenia parafialne - 2014

XII Niedziela Zwykła - 22 czerwca

1. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesjami są o godz. 7.00 i 19.00.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków na Mszy św. o godz. 19.00.

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 6.30 i 19.00.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla ZSP o godz. 8.00, a dla przedszkola o godz. 9.00.

5.  Prosimy, by przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie dzieci i gimnazjaliści przystąpili do spowiedzi w czasie nabożeństw rano lub wieczorem.

6.  W środę różaniec o 18.30 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

7.  Ponieważ Msze św. w tygodniu są o godz. 19.00 kancelaria parafialna w środę czynna jest od godz. 18.00.

8.   Katecheza parafialna dla klasy II C gimnazjum we wtorek o 18.15.

9. Jeżeli będzie odpowiednia pogodą w sobotę o godz. 19.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za asystę.

11. Trzy lata temu zasadzono w ogrodzie na plebanii kilkaset sadzonek drzewek. Stale zarastają je trawa i chwasty. Prosimy mieszkańców Podlesia o wyplewienie szkółki. Potrzebne będą motyki, sierpy i kosy. Zapraszamy do pracy w sobotę od godz. 8.00 do 12.00 panów: Jagódka Adam, Sołtys Leszek, Mendys Stanisław, Mendys Andrzej, Kubek Zygmunt, Jarosz Zdzisław, Kubek Piotr, Kubek Tadeusz, Nowosielski Stanisław, Jopek Ludwik, Sołtys Marian, oraz drugą zmianę od godz. 12.00 do 16.00: Piłat Władysław, Podosek Piotr, Krawiec Zdzisław, Sołtys Kazimierz, Kuśnierz Zbigniew, Krzemińska Józefa, Kopia Marek, Świder Jan, Kułaga Edward, Cierpik Andrzej.Praca będzie lekka, mogą przyjść kobiety i starsza młodzież.

12. W Gościu Niedzielnym możemy poczytać o cudach św. Ojca Pio, dowiedzieć się dlaczego dla niektórych ludzi w Polsce, dzieci to wróg ludzkości. W Małym Gościu jest plakat z drużynami z mistrzostwa świata i wiele ciekawych artykułów..

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Kaczocha Maria, Frąc Wioletta, Nęga Ludwik, Nęga Bożena oraz w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kupiec Wiesława, Kupiec Anna, Powroźnik Felicja, Powroźnik Elżbieta.