Ogłoszenia parafialne - 2014

Uroczystość św. Piotra i Pawła - 29 czerwca

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie zapomnijmy przyjść na Msze św. w tych dniach, szczególnie niech nie zapomną o tym dzieci i młodzież. Spowiedź św. dla tych, którzy nie zdążyli się wyspowiadać na Boże Ciało i w oktawie Bożego Ciała będzie codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.

2.   W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Warias Marii i Warias Stanisławy.

3.   W środę różaniec o 18.30 poprowadzi róża Teresy Kubek.

4.  W sobotę godz. 18.30 różaniec o powołania i za powołanych poprowadzą członkowie Towarzystwa Seminarium Duchownego.

5.  Wczoraj na cmentarzu został poświęcony nowy, pięknie zaprojektowany i wykonany grobowiec dla kapłanów.

6.   W sobotę 5 lipca udamy się na pielgrzymkę do Tuchowa. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w sklepie p. Seternusów, cena biletu 10 zł.

7.   Nasz wikariusz będzie odprawiał w czasie urlopu Msze św. z intencji uczestników pogrzebu z poza naszej parafii za + Edwarda Wąchałę, Józefa Radzika i Romana Wnęka. Intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

8.  Ks. R. Biel opublikował ciekawą książkę pt. „Parafia NMP Wspomożenia Wiernych”. Można ją zakupić u ministrantów w cenie 20 zł.

9.   Dziękujemy mieszkańcom Podlesia za prace wykonane w ogrodzie plebańskim. Bóg zapłać. Prosimy mieszkańców Podlesia o dokończenie plewienia szkółki drzewek w ogrodzie na plebanii. Potrzebne będą motyki i kosy. Zapraszamy do pracy w sobotę od godz. 8.00 do 12.00 panów:Augustynowicz Krzysztof, Ryś Anna, Kozicki Andrzej, Mroczek Jan, Walczak Maria, Kusiak Krystyna, Ogorzałek Franciszek, Sadko Jacek, Jopek Bogusław, Dudek Antoni, Kaczocha Zdzisław, Nowak Krzysztof, Nowak Dariusz, Przybyło Józef, Aksamit Czesław, Początek Mieczysław, Seternus Zygmunt, Moskal Julian.

10. Z Gościa Niedzielnego dowiadujemy się na podstawie nagrań, że państwo polskie dzięki rządzącej koalicji ulega rozpadowi, w dużych miastach Polski za pieniądze katolików wystawiane są bluźniercze spektakle: w czasie agonii Pana Jezusa na Golgocie aktorzy robią sobie piknik i grillowanie – warto o tym poczytać, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kaczocha Dariusz, Kupiec Grażyna, Kozaczka Stanisława, Brzychczy Małgorzata.