Ogłoszenia parafialne - 2014

XVI Niedziela Zwykła - 20 lipca

1. W środę różaniec o 18.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

2. Wszystkich, którzy pragną ofiarować zmarłym dar pobożniejszej wspólnej modlitwyzapraszamy w piątek na Mszę św. na cmentarzu o godz. 19.00 przy grobie kapłanów. Prosimy o nabywanie kwartalnika Do Domu Ojca, którego treścią można umocnić swoją wiarę w rzeczy ostateczne, jakie nas wszystkich czekają.

3. Prosimy, aby przygotowywać wieńce żniwne na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Jak zwykle za przyniesione do kościoła wieńce będą nagrody.

4. 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w Dąbrowie Tarnowskiej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce nie zmienia się i wynosi 90, 00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60, 00 zł., a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł. Prosimy rodziców o pozwolenie dzieciom iść na pielgrzymkę.

5. Któryś z ministrantów podpalił kartki papieru za ołtarzem oraz usiłował podpalić ministrancką tablicę za ołtarzem głównym.

6. Dziękujemy p. Janowi Kogutowi, Strażakom i firmie Radbet za wykonanie i zainstalowanie w ogrodzie drugiego gniazda dla bocianów.

7. Co robić gdy nie umiemy się modlić, każdy umiera inaczej, kto komu robi łaskę w Kościele o tym możemy przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, są ostatnie numery miesięcznika Apostolstwo Chorych. Zachęcamy do zakupienia u ministrantów i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Banaś Maria, Bania Władysława, Skrzek Irena, Skrzek Maria.