Ogłoszenia parafialne - 2014

XVIII Niedziela Zwykła - 3 sierpnia

1. „Mamusiu, tatusiu nie pijcie za moje zdrowie” to hasło tegorocznej sierpniowej abstynencji. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie rodziców, aby w sierpniu dali swoim dzieciom dobry przykład i zachowali abstynencję od alkoholu.

2. W środę przypada liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 19.00.

3. W środę różaniec o 18.30 poprowadzi róża Zofii Panek.

4. Z powodu licznych pogrzebów w parafii mamy do odprawienia wiele intencji mszalnych, dlatego do dwóch miesięcy wydłużył się czas oczekiwania na ich odprawienie.

5. Tradycyjnie w dniu na wejście pielgrzymów na Jasną Górę czyli 25 sierpnia organizujemy pielgrzymkę autokarową. Koszt autokaru 35 zł. Pielgrzymka dojdzie do skutku, jeśli będzie przynajmniej 50 chętnych. Zapisy w sklepie u państwa Seternusów.

6. Jak SB prześladowała pielgrzymów idących na Jasną Górę, wstrząsające świadectwa Polaków, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim, rząd warszawski daje „za darmo” dzieciom jedną książkę, wszystkie inne książki drożeją o 10 %, o tym możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym., o tym możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Jaje Teresa, Kacała Halina, Guła Małgorzata, Wąż Genowefa.