Ogłoszenia parafialne - 2014

XXIX Niedziela Zwykła - 19 października

1. Jutro przybędzie do naszej parafii obraz Jezu ufam Tobie. Zgromadzimy się w kościele o godz. 16.15 na modlitwę różańcową, po czym wyjdziemy przed kościół, aby powitać Obraz. O godz. 17.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. na powitanie obrazu. Aby wszyscy parafianie mogli spotkać się z Jezusem w Eucharystii Msze św. będą o godz. 21.00 dla małżonków, o godz. 24.00 dla młodzieży. We wtorek o godz. 6.30, dla tych którzy nie mogą być na pożegnaniu obrazu, o godz. 8.00 dla gimnazjalistów, o godz. 9.40 dla podstawówki, o godz. 14.00 dla chorych. Uroczyste pożegnanie obrazu rozpocznie się we wtorek o godz. 15.30. Obraz pożegnamy przed kościołem o godz. 16.30. W czasie Nawiedzenia na wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na dar ołtarza, którym będzie wykonanie ołtarza w kaplicy w Narożnikach.

2. Przez całą dobę będzie czuwanie przy Obrazie Jezusa Miłosiernego wg programu, który otrzymaliśmy w naszych domach. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian o gorliwy udział w modlitwie. Prowadzący adoracje niech zadbają, by były chwile ciszy i by odmówić w czasie każdej adoracji Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zadbajmy o bezpieczeństwo obrazu, relikwii i całego kościoła.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele bardzo ważne spotkanie Księdza Kustosza obrazu z osobami, które będą niosły obraz, relikwie, kwiaty. Na próbę są proszeni: Sipior Józef, Marnik Kazimierz, Szwajkosz Mateusz, Minorczyk Mateusz, Burzec Tadeusz, Moździerz Jacek, Augustynowicz Marcin, Leżoń Romina, Rodzina Brzychczych. Obecność obowiązkowa.

4. Widzialnym znakiem naszego przygotowywania się do peregrynacji niech będą udekorowane i wystawione w naszych oknach obrazy Jezusa Miłosiernego oraz przystrojone krzyże i kapliczki przydrożne. Są jeszcze do zakupienia Obrazu JUT i materiały dekoracyjne.

5. W poniedziałek od godz. 8.00 udamy się do chorych, którzy w piątek nie byli w kościele do spowiedzi. Prosimy o samochody z rodziny Władysława Szałaśnego i Emilii Bator.

6. Od środy Msze św. będą odprawiane od godz. 17.00 kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 16.00.

7. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. U ministrantów są do odebrania specjalne kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy czytelnie wpisywać koniecznie w I przypadku, bo często nie wiadomo czy chodzi o mężczyznę czy o kobietę. Jeżeli ktoś życzy sobie wypominki o 7.00 lub 10.00 należy to zapisać, podobnie, gdy mają być czytane w Narożnikach.

8. Jakie reformy zamierza wprowadzać w Kościele papież Franciszek oraz inne ciekawe artykuły możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym. W Żyjmy Ewangelią jest kazanie z naszego odpustu i kolorowe zdjęcia z peregrynacji obrazu.

9. Mieszkańców Małego Dworu prosimy w poniedziałek od godz. 8.00 o udekorowanie kościoła na zewnątrz: Pikul Piotr, Brzychczy Dariusz, Frąc Krystyna, Frąc Rafał,Pikul Bernard, Grabowski Krzysztof, Nęga Paweł.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Kupiec Anna, Błocho Maria, Błocho Alicja, Kowal Lucyna, oraz w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Sipior Teresa, Burzec Lucyna, Moskal Grażyna, Kędzior Teresa.