Ogłoszenia parafialne - 2014

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. Dzisiaj o godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze zmarłych.

2. Jeśli będzie Msza św. na cmentarzu, to nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 16.00. w kościele.

3. Na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św.

4. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

5. Na cmentarzu klerycy, ministranci i lektorzy zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

7. Wypominki listopadowe będą czytane w niedzielę o godz. 15.30, w dni powszednie o godz. 16.30.

8. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego z którego poznamy naukę Kościoła o rzeczach ostatecznych.