Ogłoszenia parafialne - 2014

I Niedziela Adwentu – 30 listopada

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Od poniedziałku w sklepach spożywczych będą wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci, które złożą jako dar serca na pomoc dla chorych dzieci symboliczną złotówkę otrzymają niespodziankę. Na kolejnych roratach rano i wieczorem dzieci będą otrzymywały obrazki do szopki.

3. Prosimy by dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po losowaniu zabiorą do domu żłóbek z Dzieciątkiem Jezus, by z całą rodziną pomodlić się przy nim w domu. Serdecznie prosimy rodziców, by przychodzili z dziećmi na roraty, oraz by zmobilizowali starsze dzieci do udziału w Roratach.

4. W poniedziałek zapraszamy na roraty wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców na specjalne nabożeństwo i spotkanie po Mszy św.

5. We wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

6. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

7. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św. Niektórzy kandydaci do bierzmowania oraz ich rodzice lekceważą przygotowanie do bierzmowania. Adwent to dobry czas, aby się poprawić.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

9. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

10. W środę po Mszy św. wieczornej ważne spotkanie wszystkich pań z Caritasu.

11. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Eugenii Gondek i Marii Jaje.

12. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 poprowadzą mieszkańcy ul. Jagiellońskiej.

13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będzie składka do puszek.

14. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają w sobotę o godz. 14.00 na prałatówkę dzieci niepełnosprawne na spotkanie ze św. Mikołajem.

15. W poniedziałek w kaplicy w Narożnikach rozpocznie się malowanie wnętrza kaplicy. Prosimy mieszkańców Narożnik o pomoc w budowaniu rusztowania oraz w pracach przy malowaniu ścian, drzwi i okien.

Poniedziałek:

od 8.00 - Niemczura Kazimierz, Żaba Jerzy, Minorczyk Marek, Urban Roman, Chudy Tadeusz, Wąż Tadeusz.

od 13.00 - Lichorobiec Zofia, Wolak Jan, Salij Franciszek, Niemczura Zygmunt, Kula Wiesław.

Wtorek:

od 8.00 - Bobro Stanisława, Chuda Daniela, Piku Emil, Osika Henryk, Toczek Mariusz, Babiarz Władysław, Wąż Ryszard.

od 13.00 - Osika Roman, Wójcik Stanisław, Wójcik Bronisław, Wawrzonek Tadeusz, Rosa Ryszard, Babiarz Stanisław.

Środa:

od 8.00 - Surgot Jerzy, Burzec Barbara, Radziak Józefa, Sadko Jadwiga, Pikul Wiesław, Cedzidło Mieczysław.

od 13.00 - Wolak Jacek, Wolak Walerian, Potok Tadeusz, Sołtys Julian, Kokoszka Dariusz

Czwartek:

od 8.00             - Ryba Elżbieta, Tyński Bronisław, Garncarz Leszek, Działo Bogdan.

od 13.00 - Kędzierski Stefan, Bator Barbara, Ptak Józef, Miłkoś Stanisław, Tyński Józef.

Piątek:

od 8.00 - Urban Kazimierz, Frąc Zygmunt, Giża Krzysztof, Bator Zygmunt, Zawiłowicz Agata, Minor Bogusław.

od 13.00 - Wolak Stanisław, Baran Zygmunt, Broda Tadeusz, Błachaniec Marian, Wąż Andrzej, Seternus Władysław, Potok Jan.

Gdyby ktoś nie mógł przyjść prosimy o zamianę lub najęcie zastępcy.

16. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są ciekawe świadectwa ludzi którzy doznali łaski nawrócenia. W Małym Gościu są za darmo lampiony dla dzieci na adwent. Prosimy, by rodzice kupili dzieciom tę wartościową gazetę.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Leśniewska Grażyna, Witek Anna, Urban Kazimiera, Cholewa Małgorzata.