Ogłoszenia parafialne - 2015

IV Niedziela Zwykła - 1 lutego

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy według programu podanego tydzień temu: od 12. 30 dzieci, od 13.30 mieszkańcy Żdżar i Kaczówki, od 14.30 mieszkańcy Górek, Narożnik i Podkościela. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo według następującego porządku:

12.30 - 13.30  Dzieci i młodzież (prowadzą I klasy Gimnazjum)

13.30 - 14.30 Zarzecze za cmentarzem, Trzydniaki, Grochowiska (prowadzi róża Marii Kaczocha)

14.30 - 15.30  Osiedle, Zarzecze za rzeką (prowadzi róża Elżbiety Wolak)

15.30 - 16.00   Nieszpory Eucharystyczne

16.00 -  Msza św.

2. Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego. O godz. 6.40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze św., o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 18.00. Jutrzejsze świeto to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić o powołania do zakonów żeńskich. Składka przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych. Prosimy przynieść do kościoła gromnice do poświęcenia.

3. W poniedziałek różaniec prowadzi róża Haliny Rzeźnik, w środę Joanny Warias.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

- w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

5. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin Bronisławy Kupiec i Genowefy Nowak.

6. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

7. W I sobotę różaniec za powołanych i o nowe powołania o godz. 16.30. Liturgię Mszy św. przygotują mieszkańcy Podlesia.

8. Spotkanie AK w środę po mszy św. wieczornej.

9. W Dąbrowie Tarnowskiej jest organizowany katecheza przedmałżeńska. Bliższe informacje na stronie internetowej tamtejszej Parafii. W Wierzchosławicach odbędą się wieczory dla zakochanych. Na I spotkanie w sobotę, 14 lutego o godzinie 18.00 należy się zgłosić telefonicznie.

10. Jak wygląda życie sióstr zakonnych, dlaczego do przedszkoli prowadzonych przez siostry zakonne czeka się 3 lata, czemu zamknięci w klasztorach zakonnicy są szczęśliwi, takie i inne ciekawostki możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu jest petarda CD Arki Noego zachęcamy do jej zakupienia dzieciom.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek prosimy panie: Kucharska Krystyna, Łącz Maria, Jaje Barbara, Małek Grażyna, oraz w sobotę od godz. 8.00: Kozioł Maria, Dykas Julia, Pikul Maria, Baran Jowita.