Ogłoszenia parafialne - 2015

VI Niedziela Zwykła - 15 lutego

1. Zapraszamy dziś wszystkich do modlitwy w ostatniej części Nabożeństwa 40 godzinnego. Od 12.30 modli się młodzież, od 13.30 Poręby, Podlesie, Zadębie, od 14.30 Lisiaki północne i południowe. O 15.30 Nieszpory Eucharystyczne o 16.00 Msza św.

2. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy w tym dniu Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i o 18.00 w Narożnikach. Uczyńmy sobie wszyscy dobre postanowienia na Wielki Post. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną.

3. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły tzn., że nie wolno spożywać żadnych pokarmów mięsnych i pić napojów alkoholowych. Możemy w tym dniu spożyć tylko 3 posiłki: jeden do syta, a 2 lekkie. Prosimy by rodzice dali dobry przykład swoim dzieciom.

4. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża Władysławy Wróbel.

5. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, w Narożnikach o 17.30. Dzieci, które złożą w piątek na Szkolne Koło Caritas 2 złote otrzymają piękny krzyż, a za udział w kolejnych nabożeństwach obrazki do naklejania na krzyżu.

6. Od dziś w kościele trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Módlmy się o otrzeźwienie, tych którzy nadużywają alkoholu. W kancelarii parafialnej można się wpisać do Księgi Trzeźwości na dowolny okres.

7. Byśmy mogli częściej spotykać się z Panem Jezusem w sakramentach św. i na modlitwie Wielkim Poście, w każdy czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

8.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie o godz. 14.30 koncert świetnego katolickiego piosenkarza Tomka Kamińskiego. Zachęcamy, by o 14.30 licznie przyjść do kościoła na koncert.

10. Zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym i poetyckim o św. Janie Pawle II pt.: „Święty Jan Paweł II naszym przyjacielem i wzorem do naśladowania” – finał w środę w czasie rekolekcji.

11. Dziękujemy pewnemu małżeństwu z ul. Jagiellońskiej za ofiarę 5 000 zł na rzecz parafii. Pieniądze będą przeznaczone na spłatę długu jaki parafia posiada  z ubiegłego roku.

12. Irlandczyk Matt Talbot zaczął pić w wieku 11 lat, uratowała go Eucharystia i modlitwa, jest patronem walczących z alkoholizmem i kandydatem na ołtarze, czy wierzymy w tego samego Boga? O tych i o podobnych wydarzeniach możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. Usunięte zostało sporo gumy do żucia przyklejonej do ławek w kościele. Do sprzątanie kościoła w Środę Popielcową od godz. 11.00 prosimy parafian: Kwiatkowska Stefania, Farat Bogdan, Szkotak Alfreda, Szkotak Marta oraz w sobotę od godz. 8.00 Szkotak Krystyna, Doroż Janina, Ptak Helena, Dworak Irena, Wróbel Helena, Kędzior Maria.