Ogłoszenia parafialne - 2015

Niedziela Palmowa - 29 marca

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do gorliwego udziału w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy. Prosimy o udekorowanie wszystkich przydrożnych Krzyży.

2. W Wielki Poniedziałek o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Dzisiaj należy zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie będą mogli przed świętami wyspowiadać się w kościele. Prosimy o 2 samochody z rodzin chorych: Ireny Seternus i Stefanii Błach.

3. Do wtorku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki. Spotkanie Pań z Caritasu we wtorek o godz. 18.30 na plebanii. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy w środę od 8.00 do 9.00 na plebanię.

4. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Wandy Minorczyk.

5. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.00 do 20.00 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, od 20.00 do 21.00 Akcja Katolicka, od 21.00 kapłani.

6. W Wielki Czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św.

7. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

-  o godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej.

-  o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały jałmużnę w Wielkim Poście.

-  od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-  o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.

-  od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Zygmunta Panka.

8. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża św., i Komunia św. Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:

- od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzą nauczyciele

- o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

- od godz. 22.00 - do 23.00 adoracja Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.

Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od alkoholu i pokarmów mięsnych. Podobnie uczyńmy w Wielką Sobotę.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem będzie o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak będzie co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od 13.00 do 15. 00 przerwa na sprzątanie kościoła.

10. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

11. Obowiązkowe spotkania wszystkich lektorów w piątek o 13.00 i sobotę o 15.00.

12. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik z okazji święta Miłosierdzia Bożego w niedzielę 12 kwietnia o godz. 7.00. Koszt 25 zł. Zapisy w sklepie u p. Seternusów.

13. W najnowszym Gościu Niedzielnym jest za darmo film pt. Pasja, który zwłaszcza w Wielkim Tygodniu warto zobaczyć, w Małym Gościu jest duża kolorowa mapa Jerozolimy.

14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do posprzątania kościoła w Wielki Czwartek od 8.00 rano prosimy parafian: Surgot Zofia, Surgot Krystyna, Błocho Marian, Kawa Zofia i w Wielką Sobotę o godz. 13.15: Wawrzonek Maria, Bogacz Zofia, Mikus Leokadia, Kozicka Grażyna, Żurawska Dorota. Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich proszonych do sprzątania.

15. Serdecznie prosimy, by zawsze, a szczególnie w czasie świąt umiejętnie korzystać z parkingu przy kościele myśląc nie tylko o sobie, ale i o innych.