Ogłoszenia parafialne - 2015

Informacje na Wielki Piątek

1. Dzisiaj adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację do godz. 20.00 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, od 20.00 do 21.00 Akcja Katolicka, od 21.00 kapłani.

2. W Wielki Piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 7.00 i będzie trwała według następującego porządku:

- od godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej,

- o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały jałmużnę w Wielkim Poście.

-  od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-  o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.

-  od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża p. Zygmunta Panka.

3. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża św., Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i rozpoczęcie Wielkiej Nowenny do Miłosierdzia Bożego Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:

-  od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzą nauczyciele

-  o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

-  od godz. 22.00 - do 23.00 adoracja Młodzieży.

4. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych. Podobnie zgodnie z Polską tradycją uczyńmy w Wielką Sobotę.

5. Jutro o godz. 13.00 obowiązkowe spotkanie wszystkich lektorów.

6. Dziś mija 10 rocznica odejścia do domu Ojca papieża Jana Pawła II. Przyjdźmy zatem na adorację by dziękować Chrystusowi za dar św. Jana Pawła II.

7. Po zakończeniu wieczerzy kapłańskiej na plebanii, kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale.

8. Rozpoczyna się obrzęd przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy, która przypomina nam uwięzienie i torturowanie Pana Jezusa. Włączmy się w śpiew hymnu „Sław języku tajemnicę”. Za jego pobożne odśpiewanie można dziś uzyskać odpust zupełny.