IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia

1. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Marii Kaczocha.

2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa majowe, zapraszamy wszystkich do pobożnego udziału. Udekorujmy przydrożne figurki Matki Bożej, śpiewajmy przy nich Litanię i pieśni maryjne. Dzieci w czwartek po majówce otrzymają tabliczkę na których będą naklejać obrazki Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 dzieci ze szkoły podstawowej.

- w czwartek od godz. 17.00 gimnazjaliści.

- w piątek od 17.00 dorośli.

4. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin - Heleny Baran i Kazimierza Micka.

5. W I sobotę różaniec za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30 przygotują mieszkańcy Żdżar Południowych.

6. Katecheza parafialna dla klasy 1A i 1B gimnazjum w środę o godz. 17.15.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci klas II przystąpią do I Komunii św. W sobotę od godz. 15.00 będzie miała miejsce I spowiedź św. dzieci klas II i ich rodzin. Prosimy, by dzieci do I spowiedzi św. przygotowały się z książeczek pod opieką rodziców w domu. W niedzielę o 11.15 dzieci zgromadzą się przed kościołem. Ostatnia próba dzieci w środę po nowennie. Scenariusz oprawy liturgicznej Mszy św. I Komunijnej jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się na Światowe Dni Młodzieży będzie w I piątek o godz. 20.30 przed kościołem pod krzyżem. Zapraszamy młodzież, dzieci i wszystkich chętnych. Prosimy przynieść ze sobą znicze.

9. Ostrzegamy przed szajką złodziei, która grasuje w innych parafiach. Okradają domy w czasie sprzedaży np. kołder.

10. W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym, dzieci ze Szkolnego Koła Caritas po majówce będą rozprowadzać flagi biało czerwone.

11. Unikalne zdjęcia i ciekawostki z prywatnego życia świętego Jana Pawła II warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią jest artykuł o zmarłym proboszczu z Gruszowa. W Małym Gościu Niedzielnym jest duży obraz MB z Guadelupe z naklejkami na nabożeństwa majowe.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła na uroczystość I Komunii św., udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy prosimy rodziców dzieci I komunijnych.