VI Niedziela Wielkanocna – 10 maja

1. Dzieci klas III przeżywają dziś na Mszy św. o godz. 10.00 rocznicę I Komunii św.

2. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 15.30, w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje dawniejsze Dni Krzyżowe. W poniedziałek o godz. 18.00 rozpocznie się w kościele procesja do kapliczki Matki Bożej w Sośninie, tam będzie Msza św. We wtorek o godz. 18.00 będzie Msza św. przy kapliczce Matki Bożej na ul. Nowej. W środę Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, bez procesji. O godz. 18.30 Msza św. i procesja w Narożnikach.

4. Zbliża się dzień przyjęcia sakramentu bierzmowania przez uczniów klas III, dlatego w czwartek będzie obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spowiedź od 17.15, różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św.

5. Katecheza parafialna dla klasy II A i B gimnazjum we wtorek o godz. 17.15, dla klasy II C w piątek o 17.15. Młodzież ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie majowym

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę przyjęcie aspirantów do grona Ministrantów o godz. 11.30.

8. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Ryszarda Nowaka.

9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

10. Wyrazem naszej odpowiedzialności za Polskę jest udział w dzisiejszych wyborach prezydenckich. Potrzebne są dowody osobiste.

11. Parafia w Krzywdzie przekazała naszej parafii kwotę 6500 zł jako zapłatę 1/3 kosztów wywozu śmieci z naszego cmentarza w latach 2013-2014. Pieniądze zostały przeznaczone na spłatę długu za wykonanie ławek i boazerii w kościele. Mamy jeszcze do spłacenia kwotę blisko 11 000 zł.

12. Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli jako dar ołtarza 3500 zł. Zakupiono 2 welony do Ewangeliarza, welon na kielich w tabernakulum, oraz 2 ręcznie rzeźbione świece ołtarzowe. Pozostała kwota 3100 zł zostanie przeznaczona na wykonanie konfesjonału do kościoła.

13. W Dachau zginęła największa liczba kapłanów w dziejach chrześcijaństwa, co drugi z nich był Polakiem, dziś jednak mało kto o tym pamięta; „Niepokonany” to człowiek, który urodził się bez rąk i stóp, wiele dobra zrobił ludziom zdrowym, w marcu prowadził rekolekcje dla 27 000 ludzi w Poznaniu - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Są jeszcze nowe numery Do Domu Ojca oraz Żyjmy Ewangelią.

14. Prosimy, by w poniedziałek do południa zabrać palmy z kościoła, a członków AK i młodzież prosimy o demontaż Ciemnicy i Grobu Pańskiego w piątek po majówce.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy: Dudek Krystyna, Ogorzałek Felicja, Nowak Wiesława, Wałaszek Izabela.