Ogłoszenia parafialne - 2015

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 maja

1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, oraz o 10.00 i 16.00 z procesjami. Nie ma Mszy św. o 11.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 11.30 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie dzieci do sypania kwiatków, dzwonienia, dzieci I Komunijne w strojach, chórek, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Feretrony mniejsze mają obowiązek nosić dzieci i gimnazjaliści, większe członkowie róż.

3. We wtorek z okazji zbliżającego się bierzmowania, które będzie 13 czerwca o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00, różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św. i próba.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  we wtorek od 17.00 gimnazjaliści i starsi

-  w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa, zwłaszcza dzieci I komunijne.

5. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Janiny Ledwoń i Władysławy Błachaniec.

6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Joanny Warias.

7. Gratulujemy wszystkim, którzy w wyborach prezydenckich w ostatnią niedzielę oddali swój głos i wybrali nowego prezydenta. Oby podobnie było w wyborach parlamentarnych.

8. Dlaczego Polska musi przyjąć uciekinierów muzułmanów z Afryki, a nie przyjmuje Polaków z Kazachstanu czy Ukrainy, o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu Niedzielnym jest za darmo piękna dekoracja do naszych domów w Boże Ciało.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniuBóg zapłać.O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy: Dyjak Maria, Kochanek Magdalena, Więcław Jolanta, Podosek Józefa, Początek Maria, Kruk Maria oraz w sobotę także od 8.00: Wałaszek Maria, Ławicki Stanisław, Nytko Stanisława, Wnęk Anna. Prosimy przed Bożym Ciałem (najlepiej będzie we wtorek po południu) o skoszenie trawy przy kościele: Lichorobiec Marzena, Lichorobiec Maria, Banaś Teresa, Burzec Lucyna, Loraj Kinga.