Ogłoszenia parafialne - 2015

X Niedziela Zwykła – 7 czerwca

1. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytacje kanoniczną ks. bpa St. Salaterskiego. Porządek wizytacji:

SOBOTA

Na godz. 16.00 prosimy przywieźć do kościoła wszystkich chorych na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, Komunię św. i spotkanie z Ks. Biskupem. Od 15.30 będzie możliwość spowiedzi św. dla chorych.

O godz. 16.30 na prałatówce na I piętrze odbędzie się spotkanie z członkami Caritas, Akcji Katolickiej, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.

O godz. 17.00 na parterze prałatówki odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną.

O godz. 18.00 uroczyste powitanie Ks. Biskupa przed kościołem, następnie Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

7.00 – Msza św. dla Ojców i Matek – spotkanie z Różami Żywego Różańca

8.30 – Msza św. w Narożnikach – poświęcenie ołtarza i odnowionej kaplicy

10.00 – Suma dla ojców i matek – poświęcenie konfesjonałów

11.30 – Msza św. dla dzieci i młodzieży.

Po Mszy św. spotkanie z dziećmi, chórkiem i młodzieżą w kościele – oraz zakończenie wizytacji.

Bardzo serdecznie prosimy wszystkich parafian o liczny i pobożny udział w spotkaniach modlitewnych w czasie wizytacji.

2. Bierzmowani, ich rodziny i świadkowie przystępują do spowiedzi św. w czasie porannych i wieczornych nabożeństw.

3. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Józefa Wariasa.

4. W czwartek błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 7.00 i 18.00.

6.  Katecheza parafialna dla klasy I A- wtorek o 17.15, I B- w środę o 17.15.

7.  Spotkanie AK w czwartek po Mszy św. wieczornej.

8.  Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za asystę.

9.  W Gościu Niedzielnym jest artykuł o misji w której pracuje nasz rodak misjonarz ks. Mateusz Gondek. Zachęcamy do przeczytania ciekawych artykułów

10. Dziękujemy mieszkańcom Osiedla za prace porządkowe wykonane w sobotę przy kościele i plebanii. Bóg zapłać. Prosimy o wykonanie wieńca dla ozdobienia drzwi wejściowych oraz zamiecenie chodnika koło kościoła - najlepiej w piątek po wieczornym nabożeństwie: Wątroba Jerzy, Lupa Marek, Kupiec Marian, Pikul Marian, Kmieć Wiesława, Baran Bronisław.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu.Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy: Moździerz Janina, Dworak Janina, Dworak Izabela, Kapusta Emilia Śnieżewska Zofia. Potrzebny będzie jeden mężczyzna, aby odkurzyć ściany i sufit kościoła. W sobotę do sprzątania zapraszamy od 8.00 parafian: Mendys Dominika, Kupiec Aleksandra, Czerwony Zofia, Kulpa Joanna.