Aktualności z 2015 r.

Źródło błogosławieństwa - kapłaństwo

Jubileusz to okazja, aby Panu Bogu podziękować za łaski jakie dobry Bóg dał nam na drodze naszego ziemskiego pielgrzymowania – w realizacji naszego życiowego powołania.

Małżonkowie Zofia i Jan, Bożena i Łukasz dziękują za dar założenia małżeństwa i rodziny za dzieci i wnuki.

Jubilaci kapłani, których dziś gościmy w naszej parafii dziękują za łaskę kapłaństwa, którą obdarzył ich Chrystus.

My, uczestniczący w liturgii Mszy św. dziękujemy za łaski jakie przez kapłanów udzielił ludziom Bóg.

Pragnę powitać ks. kanonika Jerzego Rudnika, emerytowanego długoletniego proboszcza parafii pw. św. Kazimierza w Uszwi. Był moim bardzo dobrym proboszczem. Przeżywa w tym roku jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W swoim kapłańskim życiu, dzień po dniu uświęcał siebie i tych wśród których pracował codzienną eucharystią, sakramentem pokuty, na katechezie i ambonie. Zaprosiłem Go by razem nami modlił się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej radgoskiej parafii.

Witam mojego kolegę ze szkolnej licealnej ławy ks. Janusza Burzawę. Od 20 lat pracuje jako misjonarz na Filipinach. Obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Kilka razy otarł się już o śmierć na misjach z ręki rebeliantów i porywaczy. Przybył do naszej Ojczyzny by odpocząć nieco i nabrać sił do dalszej pracy. Jego filipińscy parafianie już niepokoją się i esemesują kiedy wróci do nich i dokończy budowę kościoła. Proszę go o wygłoszenie słowa Bożego, które niech nam umocni w wierze i zmobilizuje do jeszcze gorliwszej miłości bliźniego.