Ogłoszenia parafialne - 2015

XXVI Niedziela Zwykła - 27 września

1. W czwartek rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcową w kościele. Dzieci, które będą przychodzić na różaniec do kościoła otrzymają w czwartek piękny ołtarzyk Matki Bożej, na którym będą naklejać obrazki Maryi, które rozdawane będą po każdym różańcu. Serdecznie prosimy o gorliwy i liczny udział w nabożeństwie różańcowym lub modlitwę na różańcu w domu.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

3. W środę o godz. 18.00 spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

4. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w czasie której kandydaci oraz rodzice złożą swoje prośby i zobowiązania.

5. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Zofii Frąc i Władysława Jurasa.

6. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzą mieszkańcy ul. Słonecznej.

7. Dziękujemy 8 parafiankom, które w sobotę reprezentowały naszą parafię na diecezjalnym dniu skupienia Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca w Woli Rzędzińskiej. Bóg zapłać.

8. W sobotę przeprowadzona będzie zbiórka płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy o złożenie darów w sobotę o godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Radni parafialni zorganizują transport, dary zostaną zwiezione do stajni na plebanii.

9. Prawdziwi Polscy Patrioci podjęli starania, aby autostradzie A 4 nadać nazwę Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ministranci rozdają za darmo gazety informujące o tej akcji. Prosimy podpisywać się pod tą bardzo szlachetną inicjatywą.

10. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać informacje o papieskiej pielgrzymce na Kubę i do USA jest także obrazek z modlitwą do Michała Archanioła. W Małym Gościu jest obrazek z modlitwą za prześladowane chrześcijańskie dzieci na świecie. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Mastalerz Aleksandra, Niemczura Wiesława, Ujek Teodora, Motyka Justyna.