Ogłoszenia parafialne - 2015

XXVII Niedziela Zwykła - 4 października

1. Różaniec w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.

2. W środę w liturgii obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Jeśli będzie pogoda w środę po Mszy św. udamy się na różaniec do Kapliczki w sośninie. Prosimy zabrać do kościoła gromnice lub latarki.

3. W październiku w kaplicy w Narożnikach, w każdą środę o godz. 17.30 będzie Msza św., a po niej różaniec.

4. W tym tygodniu trwa Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do modlitwy w intencji chorych cierpiących i potrzebujących pomocy.

5. W naszej diecezji młodzież wszystkich klas gimnazjalnych ma obowiązek raz w miesiącu uczestniczyć w katechezie parafialnej. Z tej okazji, wszystkich gimnazjalistów zapraszamy w piątek na spotkanie do kościoła. O godz. 19.15. będzie spowiedź św., modlitwa różańcowa oraz zainicjowanie w naszej parafii przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu mają wziąć udział wszyscy gimnazjaliści. Zapraszamy także młodzież szkół średnich i studentów.

6. Organizujemy w przyszłą niedzielę pielgrzymkę do Brzeska gdzie odbędzie się marsz w obronie ludzkiego życia. Zapisy w szkole u ks. Wikariusza oraz w sklepie u p. Seternusów. Koszt autokaru 5 zł. Wyjazd o godz. 10.15. z parkingu przy szkole.

7. W sobotę w Zabawie odbędzie się ogólno diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców. Rozpoczęcie o godz. 9.30, wykładem i koncertem o 11.00 Msza św. o 15.00 Droga krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny.

8. Dziękujemy za dary w postaci płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz radnym parafialnym za zorganizowanie akcji. Bóg zapłać.

9. Przed kościołem zbierane są podpisy popierające inicjatywę nadania autostradzie A4 nazwy Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prosimy podpisywać się pod tą bardzo szlachetną inicjatywą. Nie potrzebny jest ani dowód ani PESEL.

10. Caritas parafialna przekazała 1020 zł. dla ciężko chorego Dominika. Były to ostatnie oszczędności Caritasu pochodzące ze sprzedaży chlebków miłosierdzia, wielkanocnych paschalików i skarbonki św. Antoniego.

11. W Kaplicy w Sośninie nieznane osoby piją alkohol i nocują pozostawiając po sobie brud. Prosimy o pomoc w usunięciu nieproszonych gości.

12. U ministrantów można zakupić kalendarz dla rolników w cenie 19 zł.

13. W Gościu Niedzielnym możemy poznać dobre rady psychologa w pokonywaniu problemów małżeńskich i rodzicielskich. W Małym Gościu jest obrazek z modlitwą za prześladowane chrześcijańskie dzieci na świecie. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kot Stanisław, Kot Anna, Czochara Zofia, Juzba Jolanta.