Ogłoszenia parafialne - 2015

XXX Niedziela Zwykła - 25 października

1. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Postarajmy się przed tą uroczystością wszyscy wyspowiadać, aby zmarłym ofiarować nie tylko znicze i kwiaty, ale to, co im jest najbardziej potrzebne czyli modlitwę, Komunię św. i odpusty. Spowiedź św. jak zwykle przed porannymi i wieczornymi nabożeństwami.

2. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze Zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Być może, że będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu, ale przyjdźmy w tym dniu wszyscy do kościoła do południa, bo nagła zmiana pogody może uniemożliwić odprawienie Mszy św. na cmentarzu.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy, ministranci i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Wszyscy, którzy nie mogli złożyć na Seminarium darów w naturze mogą to uczynić na cmentarzu.

4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Jeśli będzie odpowiednia pogoda, w piątek udamy się w procesji różańcowej na cmentarz, by modlić się za zmarłych. Zabierzmy ze sobą znicze.

5. Listopad jest miesiącem poświęconym w kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. Wypominki listopadowe i jednorazowe będą czytane w niedzielę o 15.30, a w ciągu tygodnia o godz. 16.30 w dniach od 2 do 8 listopada.

6. Dlaczego ONZ chce zlikwidować w Polsce okna życia, w których ratowane są noworodki, w jaki sposób Kościół pomaga rodzinom z problemami o tym możemy się dowiedzieć czytając dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Pikul Lucyna, Nowak Marian, Kras Maria, Kogut Alfreda.