Ogłoszenia parafialne - 2015

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. Dzisiaj o godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając Litanie do Wszystkich Świętych, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie procesji na cmentarzu poświęcone zostaną wszystkie groby.

2. Jeśli będzie dobra pogoda to na cmentarzu po procesji będzie Mszy św. W kościele Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00. Na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

4. Na cmentarzu klerycy i lektorzy zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 18.00. Przychodźmy na Msze św. przez cały tydzień, aby naszym zmarłym bliźnim ofiarować modlitwę. Niech rodzice sami dają dobry przykład i zachęcają dzieci do modlitwy za babcie i dziadziów, oraz za zmarłych z rodziny, aby kiedyś miał się kto za nich modlić.

6. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

8. W środę o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

9. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, wypominki o 16.30, o 17.00 Msza św.

10. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Heleny Pikul i Teofili Bogacz.

11. W I sobotę w sposób szczególny będziemy się modlić za zmarłych kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych którzy w niej pracowali.

12. Nie bali się umierać, ale ze spokojem oczekiwali na śmierć, dziś uczą nas jak pokonać strach przed śmiercią o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Są ostatnie numery Żyjmy Ewangelią.