Ogłoszenia parafialne - 2015

XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z prześladowanymi na całym świecie chrześcijanami. Módlmy się o pokój w krajach objętych wojną i o wolność religijną dla chrześcijan.

2. W środę będziemy uroczyście obchodzić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na okolicznościowe akademię przygotowaną przez młodzież i dorosłych z naszej parafii.

3. W środę różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 16.30 poprowadzi róża Józefa Wariasa.

4. Za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego w ciągu tylko jednego tygodnia, w dniach od 26 do 31 października br. parafia ma zapłacić 4 087 zł. Jeszcze większy rachunek otrzymamy do zapłaty, gdy będziemy usuwać przemarznięte kwiaty z grobów. Dlatego już teraz prosimy zabierać kwiaty z ziemią do domu na kompost. Gdy przyjdą silniejsze mrozy będzie ustawiona przyczepa na wywóz żywych kwiatów.

5. Za generalny remont łazienki ks. prałata na wikarówce parafia ma do zapłacenia rachunek w wysokości 7 600 zł.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

7. Ks. Mateusz Dziedzic, który rok temu był porwany przez porywaczy znowu powrócił do Afryki. O jego dalszej pracy misyjnej warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

8. Ponawiamy prośbę, aby po każdej Mszy św. w niedzielę osoby stojące w przedsionku otwierały jedne i drugie drzwi, tak aby sprawnie wszyscy mogli wyjść z kościoła. Ostatni wychodzący z kościoła są proszeni o zamknięcie drzwi. Niech ten zwyczaj funkcjonuje w kościele na stałe.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Aksamit Krystyna, Farat Adam, Farat Bożena, Nowak Janina.