Ogłoszenia parafialne - 2015

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada

1. W dzisiejszą uroczystość za pobożne odmówienie Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent czyli czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Pomyślmy o podjęciu dobrych postanowień.

3.  W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Stanisławy Mikus.

4. W piątek zapraszamy na Mszę św. wszystkich, którzy pragną ofiarować zmarłym dar pobożniejszej modlitwy. Zapraszamy szczególnie członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. O godz. 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. z Nieszporami za zmarłych.

5. Obowiązkowa katecheza parafialna dla uczniów klas I gimnazjum we wtorek o godz. 16.15, dla klas II gimnazjum w środę o godz. 16.15, a dla klasy IVb szkoły podstawowej w piątek o godz. 16.30 na prałatówce.

6. Prosimy, aby zniszczone żywe kwiaty z grobów składać na przyczepę ustawioną na cmentarzu pod dębem. Plastikowe doniczki prosimy odkładać osobno. Prosimy nie wrzucać zniczy, butelek czy sztucznych kwiatów na przyczepę. Każdy kto tylko może, proszony jest aby zabierać z cmentarza śmieci do domu.

7. Przypominamy, że trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz sprzętu elektronicznego. Sprzęt składamy według wyznaczonego porządku do 17 grudnia. Oczyśćmy nasze domy z elektrośmieci, przy okazji pomagając innym.

8. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jest za darmo 10 stronnicowy kalendarz na 2016 rok.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Ryba Anna, Sipior Adam, Wąż Bernadeta, Kogut Wanda.