Ogłoszenia parafialne - 2015

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia

1. W środę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami mają obowiązek uczestniczyć codziennie w tym nabożeństwie. Przychodźmy jak najliczniej na roraty, by modlić się do Dzieciątka Jezus.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Teresy Gondek.

3. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

4. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klas czwartych w poniedziałek, dla klas piątych w środę, a dla klas szóstych w czwartek o godz. 16.15. na prałatówce. Po katechezie dzieci maja obowiązek uczestniczyć w roratach.

5. W niedzielę po każdej Mszy św., oraz codziennie po roratach rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. Tylko do czwartku 17 grudnia trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz sprzętu elektronicznego. Oczyśćmy nasze domy z elektrośmieci, by pomóc innym.

7. Do końca tego tygodnia można składać chryzantemy z grobów na przyczepę, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

8. Na własnej skórze przekonał się o potędze Bożego Miłosierdzia. Dyszał żądzą zabijania chrześcijan, a przemienił się w misjonarza. Kim był ten człowiek i czego dokonał dla Kościoła, po co jest znowu Rok Miłosierdzia, o tym możemy dowiedzieć się z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Pikul Leokadia, Wójcik Wiesława, Panek Zofia, Madej Henryk.