Ogłoszenia parafialne - 2016

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. Dzisiaj o godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając Litanie do Wszystkich Świętych, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie procesji na cmentarzu poświęcone zostaną wszystkie groby. Nie będzie mszy św. na cmentarzu.

2. W kościele Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

4. Na cmentarzu klerycy i lektorzy zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 16.00. Przychodźmy na Msze św. przez cały tydzień, aby naszym zmarłym bliźnim ofiarować modlitwę.

6. Wypominki jednorazowe i listopadowe będą czytane w dniach od 2 do 8 listopada o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

8. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00. O 16.30 młodzież uczestniczy w wypominkach, o 17.00 Msza św.

9. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Józefa Nowaka i Eleonory Pikul.

10. W I sobotę w sposób szczególny będziemy się modlić za zmarłych kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych którzy w niej pracowali.

11. Dziękujemy p. Jurasom ze Żdżar za ufundowanie chryzantem do kościoła. Bóg zapłać.

12. Jak uchronić się od udaru mózgu, dobre rady świętych dla każdej i każdego z nas warto poznać w Gościu Niedzielnym. Są do nabycia ostatnie numery Do domu Ojca.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Gondek Teresa, Gondek Joanna, Gondek Justyna, Ryk Dorota.