Ks. mgr Bogusław Sobusiak

Ks-BogusLaw-SobusiakJest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk biskupa diecezjalnego Wiktora Skworca, w katedrze tarnowskiej dnia 20 maja 2006 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy: „Miłosierdzie Boże i style miłosierdzia ludzkiego”.

Po święceniach został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii pw. św. Stanisława BM w Brzeźnicy koło Bochni. Następnie pracował w parafii pw. św. Antoniego w Nagoszynie. Po 4 latach pracy w parafii pw. Imienia Maryi Panny w Ptaszkowej przybył do parafii pw. św. Kazimierza Radgoszczy.

W parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy - katechizuje w przedszkolu i w gimnazjum. Przygotowuje młodzież gimnazjalną klas II do egzaminu z bierzmowania, a młodzież klas III do sakramentu bierzmowania. Opiekuje się lektorami, grupą młodzieżową oraz Akcją Katolicką.

Od 18 lat jest czynnym strażakiem - ochotnikiem. W roku 2015 został odznaczony odznaką Strażak Wzorowy. Hobby to muzyka, narty i wyprawy turystyczne.