Ogłoszenia parafialne - 2016

III Niedziela Adwentu – 11 grudnia

1. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

2. W środę o 17.00 spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

3. Od piątku rano i wieczorem po roratach będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami mają obowiązek uczestniczyć codziennie w tym nabożeństwie.

4. Obowiązkowa katecheza parafialna na prałatówce o godz. 16.15:

- klasa IV b i VI b w poniedziałek

- klasa V a we wtorek

- klasa V b w czwartek

- I klasy gimnazjum we wtorek

- II klasy gimnazjum w czwartek.

5. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. W kościele rozprowadzane są także świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. W kaplicy w Narożnikach zamontowano we wszystkich ławkach wyścielane gąbką i skajem klęczniki. Koszt materiału i robocizna to kwota 2280 zł. Dziękujemy panom: Janowi Potokowi, Bogdanowi Minorowi, oraz Grzegorzowi Kuźniarowi, Jerzemu Surgotowi i Damianowi Gancarzowi za wykonane wcześniejsze prace. Bóg zapłać.

7. Parafia otrzymała kolejną fakturę za wywóz śmieci z cmentarza na kwotę 1800 zł. Opłaty są tak bardzo wysokie także dlatego, że do kontenerów na cmentarzu przywożone są śmieci z domów prywatnych. Według naocznych świadków niedawno dwóch parafian z ul. Słonecznej i z ul. Górki przywiozło z domu do kontenerów na cmentarzu duże ilości śmieci... Takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca!

8. Jeszcze w tym tygodniu na cmentarzu stoi przyczepa na przemarznięte chryzantemy. Prosimy, aby je złożyć na przyczepę, a nie do kontenerów by obniżyć koszty wywozu śmieci.

9. Prosimy sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w tym tygodniu, ponieważ przez cały przyszły tydzień przed Wigilią będziemy spowiadać w innych parafiach.

10. Przypominamy, o tym że jeśli ktoś nie chodzi do kościoła w naszej parafii, po zaświadczenie do chrztu by być ojcem lub matką chrzestną, na którym jest stwierdzenie, że jest osobą wierzącą i praktykującą - powinien udać się do parafii gdzie chodzi do kościoła.

11. Podczas remontu Grobu Pańskiego w Jerozolimie po raz pierwszy od 500 lat odsłonięto skałę na której spoczywało ciało Pana Jezusa. O tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Bielat Bożena, Duda Beata, Pyzik Dorota, Mazur Teresa.