Ogłoszenia parafialne - 2016

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia

1. W środę będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by wszyscy parafianie, zwłaszcza młodzież szkół średnich - wyspowiadali się w tym dniu. Roraty w środę będą o godz. 8.00 i 18.00.

2. W czwartek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Eugenii Burzec i Władysława Jurasa. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych przed Świętami.

3. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

4. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 21. 30, w kościele parafialnym - ze względu na stan zdrowia ks. Prałata będzie o godz. 23. 00. O godz. 22.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

5. Z powodu dyżurów w spowiedzi jakie my kapłani mamy w innych parafiach Msze św. wieczorne od wtorku będą o godz. 18.00.

6. Prosimy by wszyscy parafianie wyspowiadali się w środę. Nie obciążajmy zapracowanych przed świętami kapłanów koniecznością spowiadania do późnych godzin nocnych. Dla wszystkich którzy przyjadą z zagranicy i nie zdążą się wyspowiadać w środę będzie okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

7. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Julii Burzec.

8. Rano i wieczorem po roratach jest odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami przychodziły modlić się do Pana Jezusa.

9. Do wtorku w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian.

10. Spotkanie pań z Caritasu we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest piękny obrazek Św. Rodziny z modlitwami na Wigilię oraz ciekawe artykuły o zwyczajach bożonarodzeniowych.

12. Strażaków prosimy o przywiezienie i zamontowanie we czwartek rano choinek w kościele.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 12.00 prosimy panie: Gierczyńska Małgorzata, Burzec Jolanta, Doś Stanisława, Witaszek Anna oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Burzec Anna, Niewiadomska Burzec Ewelina, Kupiec Janina, Kupiec Anna.

14. W związku z licznymi kradzieżami do jakich dochodzi w powiecie Policja kieruje do nas apel i ostrzeżenie:

- abyśmy informowali policję o nieznajomych osobach zachowujących się podejrzanie w okolicy naszych domów

-  abyśmy nie przetrzymywali większych ilości pieniędzy w domach, oraz włączali alarmy

-  abyśmy współpracowali z sąsiadami w ochronie własnych domów.