Ogłoszenia parafialne - 2017

XX Niedziela Zwykła - 20 sierpnia

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:

- figury Matki Bożej Fatimskiej - róża pw. św. Kingi

- figury św. Józefa – róża pw. św. Kazimierza

-  Figurek Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie się wyspowiadali. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu i segregować śmieci. Kwiaty z doniczkach prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków za wywóz śmieci. W ostatnim tygodniu ktoś nieznany przywiózł samochodem kartony i zapełnił nimi 2 kontenery.

5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.

6. Dlaczego koronowane są obrazy Matki Bożej, nasza Czarna Madonna na Jasnej Górze przeżywa rocznicę 300-lecia koronacji, czy Polska powinna otrzymać odszkodowanie od Niemiec za zniszczenia w czasie II wojny światowej? o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

7. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę wyruszy z parkingu przy szkole w piątek o godz. 8.00.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy: Dudek Elżbieta, Działo Anna, Ciąbor Barbara, Juras Bożena, Paulina Wieczorek, Madej Alicja.