Ogłoszenia parafialne - 2017

XXII Niedziela Zwykła - 3 września

1. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkolaków, szkoły podstawowej i gimnazjum. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rozkład odjazdów busa i autobusu: Grochowiska - 7.00; Mały Dwór - 7.15; Trzydniaki - 7.20, Żdżary - 7.05, Podmałec 7.10, Podlesie - 7.30, Narożniki - 7.30.

2. Młodzieży szkół średnich uczących się Dąbrowie Tarnowskiej będzie miała Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej w poniedziałek 4 września o godz. 7.00.

3. W piątek obchodzimy uroczystość Narodzenia NMP Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i w Narożnikach o godz. 17.00. O godz. 6.40 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP, o 9.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Moniki, a o 17.30 róża pw. bł. Karoliny. Prosimy przynieść ziarno na zasiew do poświęcenia.

4. W święto Matki Bożej zbierane będą na tacę ofiary przeznaczone na uzupełnienie wynagrodzenia za pracę w kościele pani organistki.

5. W najbliższą sobotę w Chorzelowie o godz. 11.00 bedzie miała miejsca uroczystość ukoronwania obrazu Matki Bożej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pięknej uroczystości.  Także w sobotę udamy się w pieszej pielgrzymce do Odporyszowa. O godz. 6.00 gromadzimy się wszyscy w kościele, by rozpocząć pielgrzymkę. Przypominamy, że gimnazjaliści mają obowiązek uczestniczyć w pielgrzymce.

6. Spotkania duszpasterskie: ministranci w piątek o godz. 17.15, młodzieżowa grupa apostolska w piątek godz. 18.30. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w grupach duszpasterskich.

7. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Marii Magdaleny.

8. Dar serca na rzecz poszkodowanych przez wichury to kwota 1450 zł i 17 euro.

9. Parafia w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Grecji w dniach 29 września do 8 października. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Informacje szczegółowe pod telefonem 606 963 964.

10. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, różom żywego różańca, małym dzieciom za sypanie kwiatków i dzwonienie, dzieciom pierwszokomunijnym i Liturgicznej Służbie Ołtarza za asystę w czasie sumy odpustowej. Bóg zapłać.

11. Polacy pomagają najlepiej uchodźcom w Libanie, dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą, dlaczego w Europie Zachodniej w kościołach powstają hotele i baseny o tym naprawdę warto poczytać w Gościu Niedzielnym.

12. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian:Wątroba Barbara, Kazibut Krystyna, Grabowska Helena, Rokocz Felicja.